< Wróć

Jakość na budowie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zagadnienia dotyczące jakości najcżeściej kojarzą się z Systemami Zarządzania Jakością. Trzeba przyznać, że system ISO 9001 jest bardzo popularny i chętnie wdrażany przez organizacje na całym świecie.

Warto jednak pamiętać, że w każdej branży istnieje jeszcze wiele innych form dbania o jakość i bezpieczeństwo. W branży budowlanej najważniejszym elementem dbałości o jakość jest zapewnie nadzoru inwestorskiego.

Jakie są korzyści z zatrudnienia inspektora nadzoru inwestorskiego?

Obowiązek posiadania nadzoru inwestorksiego reguluje prawo budowlane. Jeśli budynek jest duży i skomplikowany, bądź powstaje na trudnym terenie, to inwestor musi zatrudnić specjalistę na to stanowisko. Dzieje się tak w przypadku budowy biurowców, hoteli, czy centrów handlowych. Inspektor nadzoru jest reprezentantem inwestora na budowie. Do jego obowiązków należy dbałość o należyte wykonanie wszystkich elementów budowy oraz jej zgodność z projektem, wydanymi warunkami oraz prawem budowlanym.

Nadzór inwestorski to także kontrolowanie jakości wykonywanych prac i wbudowywanych wyrobów budowlanych. Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy też sprawdzanie i odbiór robot budowlanych, oraz potwierdzanie faktycznie wykonanych prac. Bieżąca kontrola jest szczególnie ważna w przypadku prac, które w późniejszym  etpie ulegają ukryciu. Inspektor zajmuje się także sprawdzaniem jakości materiałów budowlanych. Jeśli powstający budynek jest bardzo duży i skomplikowany to nadzorem inwetorskim zajmuje się grupa specjalistów. Aby jeszcze bardziej zabdać o jakość warto też przeprowadzać nazdór jakościowy, a gdy budynek już powstanie – kontroli okresowych,  technicznych i BHP. Więcej o nadzorze inwestorskich można przeczytać na stronie: http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/nadzor+inwestorski+obiektow+budowlanych.

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x