< Wróć

Jak nie dać się oszukać w internecie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W internecie możemy wykonywać coraz więcej czynności. Nie jest to już, tylko encyklopedyczne źródło wiedzy — wręcz przeciwnie, w tym aspekcie internet nieco się „popsuł”, gdyż można znaleźć wiele niesprawdzonych i odbiegających od faktów informacji. Poszerzyła się za to znacznie sfera artykułów poradnikowych. Jeżeli nie potrafimy czegoś wykonać bądź potrzebujemy porady w jakiejś kwestii, wystarczy wpisać konkretne zapytanie wyszukiwarce, bądź zadać pytanie na portalu społecznościowym. W moment trzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie, a niekiedy może być to nawet nagranie wideo.

Ponadto poprzez internet możemy robić zakupy, kupować ubrania, zabawki, różne akcesoria i sprzęty domowe, a także artykuły spożywcze z dostawą do domu. O gotowych posiłkach z dostawą już nawet nie wspominam. Nic zatem dziwnego, że także produkty finansowe trafiły właśnie do internetu. Teraz już nie tylko otworzymy konto internetowe, czy weźmiemy kredyt. Możemy także skorzystać z usług kantoru i wymienić walutę, jaka jest nam potrzebna. To, co najważniejsze to fakt, że możemy tego dokonać w korzystniejszej cenie, aniżeli w tradycyjnych kantorach stacjonarnych.

Wraz z dobrodziejstwem, jakie przynosi nam internet, dochodzą także nowe asymetryczne zagrożenia. Z jednej strony mamy tutaj zagrożenia cyberprzestępczości — wyłudzanie danych, włamania na konta, oszustwa i wirusy. Z drugiej strony musimy także uważać na nieuczciwe firmy, które w internecie poszukują swych ofiar, licząc na niewiedzę, naiwność i bezgraniczne zaufanie.

Aby nie paść ofiarą nieuczciwej firmy, przede wszystkim powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych i zaufanych platform finansowych. Zalicza się do nich niewątpliwie trejdoo.com — firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem biznesowym, godna zaufania i polecenia. Unikajmy jednakże firm krzaków, które nie wzbudzają wyglądem naszego zaufania, które nie mają podanych na stronie internetowej danych firmowych rejestracyjnych, które mają dużą ilość negatywnych opinii w internecie. Pozwoli nam to uchronić się przed ewentualną stratą naszych pieniędzy. Aby być bezpiecznym w internecie wiele nie potrzeba, zatem warto przestrzegać tych kilku prostych zasad.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x