< Wróć

Lokaty dla firm: dopilnuj, by Twoje pieniądze pracowały na siebie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Twoja firma wypracowała zysk? Masz na koncie firmowym nadwyżki? Jeśli tak, nie pozwól, by pieniądze te leżały odłogiem. Zainwestuj je tak, by na nich zyskać. Bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem może być lokata.

Zysk, choćby był najmniejszy, zawsze jest lepszy niż jego brak. I choć oprocentowanie lokat, z uwagi na wysokość stop procentowych ustaloną przez NBP, nie należy do najwyższych – każda złotówka ma znaczenie. Zwłaszcza, że lokata to, zasadniczo, zysk pewny niemal w stu procentach, a skorzystanie z niej nie wymaga długich analiz ani wielu formalności.

Zalety lokat dla firm

Lokata jest produktem oszczędnościowym, który firmie może przynieść wiele korzyści. Te najważniejsze to:

Ile zarobisz na lokacie?

Odsetki, oczywiście, będą tym wyższe, im więcej zdecydujesz się zdeponować na lokacie bankowej. Ale poziom oprocentowania wynosi mniej więcej 2 -3% w skali roku. Czy to dużo, czy mało? Wszystko zależy od interpretacji. Z jednej strony, to kwota dość niewielka, zważywszy na to, że decydujesz się na zamrożenie środków. Z drugiej jednak – lokaty nie są zazwyczaj obarczone żadnymi dodatkowymi kosztami, a czas, na jaki zdeponujesz środki na takim rachunku regulujesz samodzielnie.

By zyski były dla Ciebie jak najwyższe:

Więcej informacji o lokatach bankowych znajdziesz m.in. pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

1leonine


0
Would love your thoughts, please comment.x