< Wróć

Jak pozyskać dofinansowanie na projekty B+R w Małopolsce?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Fundusze unijne umożliwiają zdobycie dodatkowych środków także właścicielom już istniejących przedsiębiorstw. Dobrze jest śledzić sytuację na bieżąco, ponieważ stale pojawiają się nowe projekty, w jakich opłaca się brać udział. Obecnie, właściciele firm w Małopolsce mogą uzyskać dotacje unijne z ciekawego programu. Warto poznać trochę więcej szczegółów na ten temat.

Czego dotyczy projekt i kto może wziąć w nim udział?

Poddziałanie 1.2.1 RPO WM dotyczy wsparcia dla działań badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw. Mowa tutaj o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Wystartować w projekcie mogą również konsorcja przedsiębiorstw, ale też konsorcja firm z jednostkami naukowymi, organizacjami pozarządowymi, czy uczelniami, jakie współpracują ze sobą w zakresie prowadzonych badań. Jest to szansa dla tych, którzy chcą na przykład uruchomić proces nowej, eksperymentalnej produkcji.

Warto się starać o takie dofinansowanie na badania, których celem są innowacyjne rozwiązania. Dodatkowe środki mogą również pomóc w opracowaniu nowych technologii albo w stworzeniu demonstracyjnych instalacji. Działania, jakie podchodzą pod badania i rozwój, a także mają związek z ochroną intelektualnej własności, warto zgłosić do projektu, ponieważ w grę wchodzą bardzo duże środki finansowe.

O jakie dofinansowanie można się starać?

Na cały konkurs przeznaczona jest kwota 100 000 000 EUR. To ogromna suma, jednak oczywiście będzie ona rozdysponowana pomiędzy wybrane w ramach konkursu wnioski. Natomiast zakres poziomu dofinansowania wydatków kwalifikowanych jest różny i może wynosić nawet 70 procent w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw. Dlatego na pewno warto starać się o te środki finansowe. Istotną informacją jest to, że maksymalna wartość kwalifikowanych wydatków nie może być większa niż 25 000 000 złotych, natomiast minimalna 100 000 złotych. Nie można zapominać, że potrzebny będzie także minimalny wkład własny, który określany jest procentowo dla poszczególnych kategorii działań. I tak na przykład dla badań przemysłowych wynosi on 20 procent.

Kto może nam pomóc przygotować wniosek?

Aby wziąć udział w takim konkursie, należy złożyć całkiem sporo dokumentów, jakie muszą być bezbłędnie wypełnione, a co ważne dostarczone w terminie. Wnioski, o jakich mowa muszą zawierać szczegółowe opisy założeń i zasadności udzielenia wsparcia finansowego. Są one dokładnie analizowane zarówno pod kątem merytorycznym, jak i formalnym. Osoby, jakie nie mają doświadczenia w przygotowywaniu tego typu dokumentacji, mogą mieć spory problem z jej poprawnym sporządzeniem. Dlatego, gdy w grę wchodzą tak duże środki finansowe, warto powierzyć to zadanie specjalistom takim jak MG Premium. Dzięki takiemu wsparciu istnieje większa szansa na pozyskanie potrzebnych do rozwoju środków finansowych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

3corresponds


0
Would love your thoughts, please comment.x