< Wróć

Oszczędzanie na rachunkach, czyli jak się to robi?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rachunki rosną z roku na rok. Energia elektryczna, ogrzewanie, abonament na komórkę czy woda cały czas drożeją. W jaki sposób możemy zmniejszyć ich wysokość?

Oszczędzanie na rachunkach wcale nie jest bardzo trudne. Najważniejsze to zmiana nawyków, ponieważ to właśnie one powodują, że płacimy więcej niż powinniśmy. Przedstawiamy najlepsze sposoby na to, aby zmniejszyć opłaty za rachunki!

Zużywaj mniej prądu

Wyłącz nieużywane światło oraz odłącz urządzenia z prądu, gdy z nich nie korzystasz, wymień zwykłe żarówki na energooszczędne żarówki LED, kup energooszczędną lodówkę i pralkę, zmywaj w zmywarce tylko wtedy, gdy będzie pełna – dzięki tym poradom możesz zmniejszyć rachunki za prąd.

Nie wypuszczaj ciepła z domu

Oczywiście, gdy mieszkamy w starszym budynku, najlepsza będzie jego termoizolacja oraz zmiana typu ogrzewania na bardziej efektywne. Jeżeli jednak już to zrobiliśmy lub nie planujemy takich inwestycji, możemy też oszczędzać na inne sposoby. Krótkie wietrzenie z zakręconym kaloryferem, obniżanie temperatury ogrzewania, gdy nie ma nas w domu, odsłonięcie grzejników zasłoniętych meblami lub firankami – to najskuteczniejsze sposoby na obniżenie zużycia ciepła.

Szukaj lepszych ofert

Często zdarza się, że zmiana dostawcy energii, dostawcy internetu, operatora telefonu komórkowego czy kablówki pozwoli nam na dodatkowe oszczędności. Gdy wobec tego kończy nam się umowa, w takim przypadku powinniśmy też sprawdzić, co może zaoferować nam konkurencja. Czasami oszczędności wynoszą nawet po kilkadziesiąt złotych na miesiąc, więc to naprawdę bardzo duża różnica!

Oszczędzaj swój czas

Jeżeli co miesiąc masz do płaceniu sporo rachunków, możesz skorzystać z nowej usługi oferowanej przez bm.pl i zaoszczędzić swój czas. Polega ona na przypominaniu o płaceniu rachunków przez wysyłanie informacji przez SMS założonego na stronie bm.pl. W ten sposób mona także uchronić się przed przekroczonymi terminami i odsetkami wynikającymi z tytułu braku płatności w terminie.

Zapraszamy także do podzielenia się swoimi pomysłami na oszczędzanie na rachunkach!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
paks
paks
9 miesięcy temu

Podstawą jest odpowiedni sterownik do ogrzewania, którym zarządzasz tym wszystkim. Nie ma lepsze opcji – zdecydowanie nie ma. Na pewno polecam to – https://sterownikitech.pl/tygodniowy-bezprzewodowy-programowany-regulator-temperatury-091flrf,id256.html Ten model to  Salus 091FLRF v2 – robi dużą różnicę.


0
Would love your thoughts, please comment.x