< Wróć

Jak zapakować laptopa do wysyłki, czyli najważniejsze informacje o zabezpieczeniu komputera w transporcie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pakowanie laptopa do wysyłki, wbrew pozorom, wcale nie jest prostym zadaniem. Wiedzą o tym zwłaszcza pracownicy serwisów komputerowych i sprzedawcy używanych laptopów, którzy bardzo często pakują  takie urządzenia, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego ich zabezpieczenia, by dotarły do klienta w nienaruszonym stanie. Najwygodniejszy jest, rzecz jasna, oryginalny karton z wewnętrznymi zabezpieczeniami. Często jednak jest on niszczony w trakcie wyjmowania komputera, lub wyrzucany tuż po zakupie. Jak zatem najlepiej zabezpieczyć laptopa  do wysyłki?

Zabezpieczenie laptopa w transporcie – najważniejszy odpowiedni karton

Najlepiej do zapakowania laptopa do wysyłki sprawdzi się, wspomniany już,  oryginalny karton, a – w przypadku jego braku, dowolny, w odpowiednim rozmiarze. Laptopy mają dość regularne kształty, więc znalezienie odpowiedniego kartonu nie jest  trudne. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie był zbyt duży, bo wówczas laptopa trudno będzie usztywnić w środku i może przez to obijać się o ścianki w trakcie transportu. Zbyt mały zaś,  lub karton „na styk”, może z kolei rozedrzeć się w transporcie i nie daje także możliwości na dodatkowe wypełnienie zabezpieczające w środku. Karton do zapakowania laptopa do wysyłki powinien mieć mniej więcej 2-3 centymetry luzu z każdej strony już po włożeniu urządzenia do środka.

Pakowanie laptopa do wysyłki – osłoń komputer folią bąbelkową

Te dodatkowe 2-3 centymetry są przestrzenią, dzięki któremu laptop można zabezpieczyć folią bąbelkową, na przykład taką, jak dostępna na stronie: https://www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze_C14.html. Starannie owinięty nią laptop, jest zabezpieczony przed uderzeniami, a nawet upadkami. Folia bąbelkowa sprawdzi się do pakowania laptopa do wysyłki o wiele lepiej niż podobne rozwiązania, na przykład poduszki foliowe, które mogą dość łatwo pęknąć pod naciskiem ciężkiegourządzenia.

Zabezpieczenie laptopa w transporcie – zrób to dobrze!

Każda osoba, która przygotowuje laptopa do wysyłki, powinna poświęcić temu odpowiednio dużo uwagi. Przede wszystkim dlatego, że jest to sprzęt najczęściej dość drogi, a jednocześnie raczej delikatny (nawet niezbyt silne uderzenie, ale w newralgiczny punkt, może spowodować poważne, a nawet nieodwracalne uszkodzenie). Warto pamiętać też, że z jednej strony nawet najlepsze spakowanie nie uchroni zawartości w środku, jeśli kurier będzie obchodził się z paczką w sposób niefrasobliwy. Na to jednak osoba, która przygotowywała laptopa do wysyłki, nie ma już żadnego wpływu. Jednak z drugiej strony, jeśli dołożyło się wszelkiej staranności do zabezpieczenia laptopa – nawet upadek czy mocne uderzenie wcale nie muszą skończyć się pęknięciem lub uszkodzeniem komputera.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x