< Wróć

Jak raportować działania dotyczące odpowiedzialności społecznej biznesu?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Raportowanie działań dotyczących odpowiedzialności społecznej powinno przebiegać zgodnie z wytycznymi GRI. Jest to inicjatywa, której celem jest sporządzanie rzetelnych dokumentów z uwzględnieniem jednolitych zasad. Raport gri prezentuje działalność organizacji z uwzględnieniem działań proekologicznych oraz społecznych.

Jakie informacje znajdują się w raporcie gri?

Zawartość raportu jest ściśle określona przez wytyczne. Zgodnie z aktualną wersją G4, w dokumencie powinny znajdować się:

opis wizji i strategii organizacji pod kątem zagadnień odpowiedzialności społecznej biznesu

profil przedsiębiorstwa, czyli charakterystyka jego struktury, systemów zarządzania oraz działań

wskaźnik zawartości GRI, czyli tabela ukazująca, gdzie znajdują się poszczególne dane w raporcie

wyniki dotyczące aspektów zarówno ekonomicznych, jak i dotyczących wpływu na środowisko oraz warunków pracy w zakładzie, a także odpowiedzialności społecznej, przestrzegania praw człowieka i odpowiedzialności za bezpieczeństwo oraz jakość produktów i usług

Dlaczego warto sporządzać raport gri?

Można powiedzieć, że wytyczne GRI stanowią nieoficjalną normę dotyczącą sprawozdawczości organizacji. Na wynikach prezentowanych w raportach CSR opierają się coraz częściej decyzje inwestycyjne, a także dotyczące podejmowania współpracy z nowym partnerem biznesowym. Dane zgromadzone w takim dokumencie są rzetelne, dlatego pozwalają na zbudowanie zaufania wobec danej organizacji. Do raportów GRI zaglądają także klienci, którzy na podstawie zgromadzonych tam informacji decydują się na zakupy produktów określonych marek. Wartość raportowania CSR to przede wszystkim korzyści wizerunkowe dla organizacji. Raporty innych przedsiębiorstw z tej samej lub pokrewnej branży mogą też stać się inspiracją do wdrażania podobnych działań w rodzimej organizacji. W tego typu dokumentach można zauważyć światowe trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju, które warto śledzić i implementować, aby ciągle się rozwijać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x