< Wróć

Dlaczego warto płacić bezgotówkowo?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Młodzi Polacy wybierają płatności bezgotówkowe i wszyscy, którzy do tej pory wykorzystywali tradycyjny pieniądz w formie gotówki, powinni brać z nich przykład. Okazuje się, że realizacja transakcji zakupowych z zastosowaniem karty płatniczej czy telefonu jest dzisiaj nie tylko zalecana ze względu na optymalną wygodę, ale także bezpieczeństwo.

W czasach koronawirusa

Kiedy cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, eksperci praktycznie każdego dnia aktualizują zalecenia, do jakich warto się stosować, by nie rozprzestrzeniać wirusa. Co ważne, pieniądze w formie gotówki są nośnikiem, który wręcz może zagrażać zdrowiu ich użytkowników. To na nich może gromadzić się wirus, który poprzez wymianę pieniędzy może być z łatwością rozprowadzany. To zresztą dlatego większość sklepów sugeruje, by płacić kartą i wykorzystywać terminale pos. Dobrą informacją jest to, że w Polsce płatności tego typu są na tyle powszechne, że większość punktów handlowych i usługowych posiada terminal płatniczy. Warto również dodać, że w obliczu koronawirusa płatności zbliżeniowe bez konieczności podawania kodu PIN na terminalu możliwe są nie do kwoty 50 złotych, jak było dotychczas, ale do nawet 100 złotych. Dzięki temu cała transakcje odbywa się bezdotykowo.

Terminal POS: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/produkty-i-uslugi/terminale-platnicze.html – wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.

Komfort realizowania płatności

Terminal kart płatniczych zdobył ogromną popularność ze względu na komfort realizacji transakcji zakupowych. Czy wiesz, że taka trwa średnio 3 sekundy, to co najmniej kilka razy krócej niż płatność gotówką. Dzięki temu znacznie skraca się czas oczekiwania w kolejce do kasy, nie zachodzi konieczność wymiany pieniędzy oraz wydawania reszty.

Bezpieczeństwo transakcji

Okazuje się, że noszenie w portfelu karty płatniczej jest znacznie bardziej bezpieczne niż trzymanie gotówki. Portfel może zostać skradziony, zgubiony albo zniszczony a wraz z nim środki pieniężne. Ta sama sytuacja dotyczy trzymania oszczędności – te w gotówce z całą pewnością są o wiele mniej bezpieczne niż trzymane w banku.

Wirtualny pieniądz, którym posługujemy się za pomocą karty płatniczej, nie zostanie skradziony, ponieważ wypłaty z bankomatu oraz płatności realizowane są poprzez kod PIN, jaki każdy ustanawia indywidualnie. Wyjątkiem są płatności zbliżeniowe, jednak maksymalna kwota takich zakupów nie może przekroczyć 50 złotych, w czasach koronawirusa 100 złotych. Nie są to więc wysokie sumy.

Jedno jest pewne, wykorzystywanie nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych możliwości, jakie daje nam współczesna bankowość, ma aspekt tylko pozytywny i każdy powinien skłaniać się ku ich stosowaniu. Prognozuje się zresztą, że tradycyjna gotówka już niedługo może zupełnie wyjść z obiegu właśnie na rzecz plastikowego pieniądza.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x